Dağcan Medikal
Loading...


B0002NRMJW.01._SCMZZZZZZZ_.jpg

VTB-2000 Elektronik Akupunktur Tedavi Cihazı


.

 

VTB-2000 Elektronik Akupunktur Tedavi Cihazı

 

VTB 2000

ÇOK AMAÇLI TIBBİ YOĞUN BAKIM CİHAZI

 

1-      Çok amaçlı tıbbi yoğun bakım cihazı nedir?

 

VTB 2000, çok amaçlı bir tıbbi yoğun bakım cihazıdır. Sinir sistemini kontrol altına alarak tüm omurga yapısını düzelten tıbbi bir otomatik termal cihazdır. Kişisel uyarı mekanizmasını harekete geçirir ve Hygiea’nın ısı terapisi ile tüm vücuda sağlık verir. Ağrının yoğun olduğu noktalara ulaşılmasını sağlayan portatif parçaları sayesinde ağrılar kontrol altına alınır. Vücuda biyo dalga terapisinin yanı sıra manyetik terapi de uygular.

 

2-      VTB 2000’in başlıca tedavi yöntemleri:

A)    Hygiea Termal Tedavisi; Harici projektör ile istenilen bölgeye yoğun ısı tedavisinin yanı sıra, Hygiea’nın uzak kızılötesi ışınlarının tedavisi uygulanır.

B)    Biyo Dalga Tedavisi;  İç organ dokularının ve hücre yapılarının biyo dalgalar ile yenilenmesi ve iyileştirilmesi sağlanır.

 

3- VTB 2000’in başlıca özellikleri;

A) 2 Adet 9 toplu Hygiea seramik projektörü aynı anda kullanılabilir.

B) Vücuda verilen biyodalgaların frekans boyları 5 Hz ile 1000 Hz arasında değişmektedir. Bu frekans aralığı, biyodalgaların tüm organları etkilemesine mümkün kılar.

C) Kullanıcının arzusuna bağlı olarak 16 farklı çıktı alınması mümkündür.

D) Elektriğin aniden kesilmesi halinde sistem, düşük frekans dalga çıktısının da sıfıra inmesini mümkün kılacak şekilde güvenlikli bir tasarıma sahiptir.

E) 9 seramik taşlı harici projektör: Doğu tıbbının moksibasyon ve akupresur etkilerini azami kılacak şekilde tasarlanmıştır.

F) 3 seramik taşlı harici projektör: Başta boyun ve bel omurları olmak üzere vücuttaki her ağrı bölgesine uygulanabilecek nitelikte küçük bir projektördür.

G) Helyum lambasının tıbbi amaçla kullanımı: Isı lambasının içinin Helyum gazi ile doldurulması sonucunda, lambaların ömrü ve kalori değerleri normal lambaya kıyasla 4 kat artırılmıştır.

H) 4 bin Gauss’luk güçlü ND mıknatısları ile Hygiea’nın yaşam enerjisi ve uzak kızılötesi ışın verme etkileri azami seviyelere yükseltilmiştir.

I) Uygulanan otomatik program, en üst seviyede faydanın sağlanmasını mümkün kılmaktadır.

 

4- VTB 2000’in başlıca etkileri

1) Boyun ve omurganın germe çekme yöntemi ile kısmen düzeltilmesi

2) Kas sertleşmelerinin ve fonksiyonel bozuklukların yoğun kontrolü ve tedavisi

3) Akapunktur noktalarına moksibasyon ve akupresur uygulanması

4) Kas ve sinir ağrılarının yok edilmesi

5) Metabolizma yavaşlığının yok edilmesi ve soğuk kasların ısıtılması

6) Otonom sinir sisteminin aktivasyonu ve stabilizasyonu.

7) Başta karın yağları olmak üzere tüm vücut yağlarının yakılması

8) Kan ve lenf dolaşımlarının hızlandırılması

9) Vücudun eksilen biyoelektrik enerjisinin tamamlanması

10) Zararlı maddelerin vücuttan atılması, dışkı çıkarımının hızlandırılması.

11) Bağışıklığın güçlendirilmesi

 

 

MANYETİK ALANIN VÜCUDA ETKİLERİ

1)      Otonom sinirlerin kontrolü

Otonom sinir sistemi yaşamın en elzem parçalarından birisidir ve organların istem dışı hareketlerini kontrol eder. Manyetik alanın, otonom sinirler tarafından hareket ettirilen her türlü damar ve organ üzerinde yararlı etkileri vardır. Manyetik alan tüm damar, organlar, sinir sistemi, lenf bezleri ve hücrelerdeki kötü yamam enerjisini yok eder, yerine iyi yaşam enerjisinin dolmasını sağlar.

2)      Kan arındırması

Kalsiyum ve sodyum başta olmak üzere, kan içerisindeki mineral bileşkenler virüslere karşı dayanıklılığı artırarak hasatlıklara karşı vücudu korur. Manyetik alan Kalsiyum dengesini artırarak, kanın asiditesini alkali hale dönüştürür ve fiziksel yapıyı güçlendirir.

3)      Hücre aktivasyonu

Bir insan vücudunda ortalama 60 trilyon hücre bulunur. Manyetik alan hücrelerin elektronik uyarımları algılamasını ve atıkların uzaklaştırılarak faydalı besinlerin hücre tarafından emilimini güçlendirir. Yine hücrenin metabolizması hızlandırılarak, başta Kalsiyum olmak üzere tüm minerallerin emilimi artırılır. Başta kalp olmak üzere tüm organlar güçlendirilir.

4)      Bağışıklık

Manyetik alan, kandaki gamma globulin sayısını artırır. Gamma globulin serum içerisinde bulunan bir tür proteindir ve vücudun bağışıklığının güçlendirilmesine destek olur. Gamma globulin sayısı arttıkça bir yandan hastalıklara direnç artarken, diğer yandan da doğal iyileşme süreci hızlanır.

5)      Acının azalması

Güçlü manyetik alan, endorfin ve enkefalin’in üretilmesini sağlar, Kalsiyum iyonizasyonunu artırır. Serum içerisindeki Kalsiyum ve Sodyum oranlarının artması kanın temizlenmesini sağlar, kas yorgunluğunu giderir, fiziksel kuvveti artırır ve özellikle hasarlı bölgelerdeki hücre aktivasyonunun çoğaltır.

6)      Damarların atıklardan temizlenmesi

Manyetik alan, kan damarları içindeki pıhtıları yok eder, kanı kolesterolden arındırır ve böylece kanı temizleyerek kalp krizi ya da inme gibi riskleri azaltır, arteriosiklerozu tedavi eder.

7)      Kemik yenilenmesi

Manyetik alan kılcal damarların artmasını, osteoblast üretimini mümkün kılarak da kemik yapısının güçlenmesini sağlar.

 

Kompleks ve Yoğun Stimulatör VTR 2000’in kullanım kılavuzu

 

1.      Yoğun Termal Tedavi için öneriler

1)      Isı ayarı

a)      Açma/kapama düğmesinden cihazı çalıştırdıktan sonra yukarı/aşağı düğmesi ile ısıyı ayarlayın

b)      Isı 30 ile 70 derece arasında ayarlanabilir.

c)      Isı 20 derecenin altında ise ekranda “LO” yazısı görülecektir.

d)     Şeker hastaları ve felçli hastalar cihazı düşük ısıda ve yanık tehlikesine karşı kontrol altında kullanmalıdırlar.

e)      9 toplu harici projektör yoğun bakım için kullanılmalı, daha dar alanlarda ise 3 toplu projektör tercih edilmelidir.

 

 

2)      Her konum için açıklamalar:

a)      Konum 1: Sürekli yoğun termal tedavi

9 ya da 3 toplu projektörü bağladıktan sonra istenilen ısı seviyesini ayarlayın ve zamanı 5 dakika ile 8 saat arasında ayarlayın. Daha sonra Isı düğmesini açın.

b) Konum 2: Hareket eden termal tedavi

Ayar süresi 30 dakikadır ve her 90 saniyede bir duyulacak Bip sesi ile projektörün yeri değiştirilmelidir.

c) Konum 3: Hareket eden termal tedavi

 Ayar süresi 40 dakikadır ve her 120 saniyede bir duyulacak Bip sesi ile projektörün yeri değiştirilmelidir.

d) Tedavi sırasında konum değişimi yapmak mümkündür.

 

2.      Biyo dalga (Düşük frekans) açıklamaları

1)      Açma/kapama düğmesinden cihazı çalıştırın. Ekranda nokta belirecek ve biyodalga yayılımı başlayacaktır.

2)      Yukarı/aşağı düğmesi ile istediğiniz güç seviyesini belirleyin.

3)      16 farklı güç seviyesi bulunmaktadır ve nokta sayısı hangi seviyede olduğunuzu gösterir (1 düzey: 1 nokta; 2 düzey:2 nokta …)

4)      Güç seviyesi 3 düzeye çıkarıldığında ekranda kırmızı bir üçgen belirecektir.

5)      Pedler, kişinin isteğine bağlı olarak ağrıyan noktaya yerleştirilmelidir.

6)      Pedler yerleştirildikten sonra sabitlenmelidir.

 

 

VTB 2000 Kompleks Yoğun Bakım Cihazı

1.      Manyetik Terapi

1)      Manyetik terapi nedir?

Manyetik terapi, hastalıkları tedavi etmek için manyetik alandan yararlanma yöntemidir. Uzun bir tarihi geçmişi vardır. Antik Çin’de yaşayan Samaçeon, kitabı ‘Sagi’de, imparatorun hastalıklarını tedavi için mıknatıslar kullandığını yazmıştır. Yine Antik Yunan’da özellikle diyarenin tedavisinde mıknatıs kullanıldığı bilinmektedir. Bir alternatif tıp yöntemi olarak üzerinde 1970’li yıllardan bu yana araştırmalar yapılmaktadır. Bugünlerde ise “Manyetik Tıp Bilimi” adı altında batı tıbbınca da kabul gören bir yöntemdir. Kanın 1 mililitresi içerisinde ortalama 4.5 ile 5 milyon arasında alyuvar bulunur. İçeriğindeki sıvının dışında alyuvarların büyük bölümü hemoglobinden oluşur. Hemoglobin, sadece alyuvarlarda bulunan bir kromoproteindir. İçeriğinde Demir (Fe) ve bir tür protein olan globinden oluşan Profrin’den meydana gelmiştir. Demir, oksijenle tekrar tekrar reaksiyona girerek birleşebilme kapasitesi sayesinde vücudun oksijen ihtiyacını karşılayan etken maddedir.

2)      Manyetik Enerji Dalgası

Manyetik enerji tedavisi genellikle moksibasyonla birlikte uygulanır ve moksanın etkisini artırmak için optimal manyetik alan yaratılarak iyileşme etkisi en üst düzeye çıkarılır.

3)      Manyetik Terapinin vücuda etkileri

Vücuda manyetik enerji verildiğinde elektrik üretilmektedir. Manyetik terapinin çalışma prensibi, kan manyetik alan içerisinde aktıkça, kanın kinetik enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmektir. Bu transfer, kan içerisindeki iyonun artması ile sonuçlanır. İyon artısı, otonom sinirlerin uyarılmasına, kan akışının hızlanmasına ve ağrıların yok edilmesine neden olur. Böylece vücut genel olarak daha sağlıklı hale gelir.

4)      Manyetizma eksikliği sendromu ve otonom dengesizliği

Vücutta manyetizma eksikliği tek başına baş ağrılarına, uykusuzluğa, hazımsızlığı neden olabilir. Buna Manyetizma Eksikliği Sendromu adı verilir. Kanın iyonizasyonu aracılığıyla manyetizma, iç organları kontrol eden otonom sinirleri etkiler. Bu nedenle manyetizma eksikliği, otonom dengesizliğine yol açar. Aşağıdakiler, otonom dengesizliğinin belirtileridir:

a.       Vücut semptomları: Yorgunluk, baş dönmesi, uykusuzluk, ani ateşlenme, ani üşümeler, obezite, aşırı zayıflık, aşırı hassasiyet.

b.      Sinir ve kaslar: Baş ağrısı, titreme, zayıflama, kas ağrıları, lumbargo, hassasiyet

c.       Dolaşım organları: Aşırı kalp atımı, taşikardi, ani tansiyon değişiklikleri, ritim bozukluğu, göğüste baskı hissi, ellerde ve ayaklarda üşüme.

d.      Solunum organları: Astım, nefes darlığı, göğüs sıkışması.

e.       Sindirim organları: İştah kaybı, mide bulantısı, kusma, kabuzluk, karın ağrıları, ishal.

f.       Genital organlar: İdrar rahatsızlıkları, seksüel isteksizlik, düzensiz adet dönemi, iktidarsızlık.

g.      Deri: aşırı terleme, su kaybı.

 

5)      Manyetik terapinin etkileri:

a.       Vücutta manyetik enerjinin artırılması (manyetohidrodinamik)

b.      Vücutta elektrik üretimi (elektromanyetik endüksiyon)

c.       Kan içerisinde elektrik akımı üretimi (akışkanlığın artırılması, kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürecek katalizör görevi yapmak)

d.      Kandaki iyonun artırılması ( iyonizasyon, elektrolit ayrıştırma)

e.       Otonom sinir aktivitesinin değişimi (stabilizasyon)

f.       Kılcal damar sayının artırılması (dokulara oksijen takviyesi ve karbonik asit gazı ve diğer atıkların yok edilmesi)

 

6)      4000 gausluk güçlü manyetik alan

Tıbbi tedavi için 300 gaus gücünün üzerindeki mıknatıslar kullanılmaktadır. VTB 2000’de yaklaşık 4000 gaus gücünde manyetizma üreten üç adet ND mıknatıs bulunmaktadır. Bu güçlü manyetik alan sayesinde ağrılar daha hızlı yok olmakta, kan dolaşımı daha çabuk artmaktadır.

 

7)      Manyetizma kullanarak manyetik tirapi

MRI, en çok kullanılan araştırma yöntemidir. Elektrik beyin dalgası ölçümü giderek yerini manyetik beyin dalgası ölçümüne bırakmaktadır. Manyetizmanın kanser hücrelerini öldürdüğü bilinmektedir. Ayrıca Artrit, Glukom, sterilizasyon, bunama gibi nedenlerden kaynaklanan hastalıkların da iyileştiği görülmektedir. Yine manyetizmanın kırılan kemiklerin iyileştirilme sürecini hızlandırdığı gözlemlenmiştir. Alman Biyofizik uzmanı Wolfgang Ludwig, “Manyetizmanın hiçbir yan etkisi yoktur. Vücuttaki bütün organları tedavi etmektedir” demiştir.

Manyetik terapinin aşağıdaki semptomlarla ilgili olarak şu etkileri görülmüştür:

-          Stres: Mıknatısların negatif kutupları başın üzerine yerleştirildiğinde beyini rahatlatan melatonin hormonu salgısının arttığı ve insanın daha rahat uyku uyuduğu saptanmıştır. Melatonin stresi azaltır, gri hücreleri canlandırarak erken bunamayı önler ve bağışıklığı kuvvetlendirir. Ayrıca, serbest radikaller aracılığı ile üreme ve nefes alma kapasitelerini de artırdığı tespit edilmiştir.

-          Bakteri, mantar ve virüs enfeksiyonları: Katotik manyetik alanın bakterileri öldürme, mantarları ve virüsleri yok etme özelliği bulunmaktadır. Vücuttaki asiditenin azalmasını sağlar. Böylece vücutta mikroplar için uygun üreme ortamı da yok edilmiş olur. Katotik manyetik alan DNA’da negatif değişikliğe neden olur ve kandan hücrelere oksijen transferini artırarak hücreleri alkalize eder ve hücrelerin tampon olma özelliklerinin güçlenmesini mümkün kılar.

-          Ağrı: Negatif manyetik alan hasar görmüş metabolizma sistemini değiştirerek,  hücrelerin oksijen azlığı, oksidatisyon, ödem veya enfeksiyona bağlı ağrıya neden olmasını engeller. Yapılan deneyler sonucu, 33 yıldır ayağındaki kan pıhtısı nedeniyle şiddetli ağrı çekmekte olan bir kadın hastanın, 12 aylık bir manyetik alan tedavisi sonucunda tamamen iyileştiği gözlemlenmiştir. Yine de negatif manyetik alan kısmi anestezi yerine kullanılamaz. Diğer yönden pozitif manyetik alan metabolizmayı hızlandırma etkisi nedeniyle ağrıların armasına neden olabilir.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 

3

 

4

 

1

 

2

 


Dağcan Medikal Ltd İletişim Bilgileri Site Kategorileri Geri Dönüş Servis ve Destek
Adres: Malazgirt Mah.Karayolu Cad.No:19/A-37
Sincan/Ankara
Telefon Numaraları:
0312 270 16 26
0312 268 3760
0532 322 8142